KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14188379
*
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 20:20:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:22:42
1
600 kr
10/9 17:33:28
1
900 kr
13/9 08:27:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/9 12:22:42 | 1 | 600 kr |
| 10/9 17:33:28 | 1 | 900 kr |
| 13/9 08:27:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



